Handikapinfo


erantis Handikapinfo ønsker alle gæster et rigtigt godt forår
 

Gæster og god mad

Denne uge har også været skøn og dejlig, det har godt nok kun været en 4 dags arbejdsuge men det betyder intet når man har det godt.

Tirsdag var jeg en tur i Vejle til firmaets opbygnings filial på Flegmade 18, 7100 Vejle, dels for at komme ud og se andre kollegaer men også bare for at kigge lidt.

Onsdag havde jeg fri som jeg plejer, jeg er jo ansat til 12 timer om ugen, så det passer mig meget fint med en fri dag midt i ugen.

Torsdag kom jeg på job igen og de fleste troede at det var meget hårdt at blive 39 år, og de troede derfor ikke at jeg havde været på job men tisdag var jeg jo en tur i Vejle.

Fredagen gik også godt og vi er snart klar med en helt ny menu opsætning på www.rehabiler.dk

Lørdag altså i går havde jeg besøg af min meget gode ven og en hjælper, det var en perfekt dag med masser af gode oplevelser og ikke mindst meget snak.

Det var alt for denne gang.